Archiwum: 

To miejsce, gdzie przenosimy już nieaktualne treści z głównej strony serwisu i stron głównych działów, włączanych przyciskami po lewej. Takie rozwiązanie dyktuje nam doświadczenie życiowe. Obawiamy się, że zamierzona i konsekwentna debilizacja ludzi zmierza do tego, aby przeczytanie ze zrozumieniem treści dłuższej niż kilkanaście zdań, stało się niemożliwe. W dodatku brak jakiejkolwiek reakcji ponad 60 adresatów na przesłaną informację rozbawiła nas i zaciekawiła. Wyjaśniamy, że wybierając adresatów (wszelkie media, portale, partie itd.), zdawaliśmy sobie sprawę, iż ichniejsze szefostwo nie zna się na programowaniu komputerowym, jednak sądziliśmy - jak się okazuje błędnie - że w swym otoczeniu ma ludzi, którzy potrafią ocenić produkt informatyczny... No cóż, nie poddajemy się i kontynuujemy pracę nad projektem System XXL WYBORY i drugim - WARKOCZ KOMETY.
 

Archiwum Idea Projektu Archiwum Opis Projektu Archiwum Stan Projektu Archiwum Kontakt

Archiwum Strony Głównej:
Tutaj, poniżej, zamieszczamy najnowsze komunikaty związane z projektem - nadpisując je, czyli najnowsze są na początku, a najstarsze na końcu.
 
26.05.2015.
System XXLWYBORY
Wracamy do pracy. Jak wyjaśniamy w  działach -  przyciski po lewej - rozpoczęliśmy projekt od najtrudniejszych wyborów (do Sejmu i Senatu). Zgodnie z informacją w działach: Opis Systemu i Stan projektu, przerwaliśmy tę pracę, aby przygotować program dla obsługi prostszych wyborów: na Prezydenta RP. Po wysłaniu informacji o gotowym programie do ok.
60 adresatów i ŻADNEJ reakcji na nie, już bez presji czasowej, projekt System XXL WYBORY kontynuujemy, tj. przystępujemy do wyborów parlamentarnych. Równocześnie szukamy pomocy w temacie wyborów prezydenta USA. Może kiedyś dostosujemy System XXL WYBORY do ichniejszego kodeksu wyborczego? Oni tam ciągle używają systemu informatycznego na kartach perforowanych :-)
W najbliższych dniach zaczniemy porządkować główne treści niniejszej strony w internecie.  Stąd dołożyliśmy klawisz menu "Archiwum" - tam zaczniemy przenosić treści już nieaktualne, ale ważne dla opisu przebiegu dotychczasowych działań.
26.05.2015.
Piosenkarstwo
Drugi kierunek naszej pracy.  Będziemy tutaj umieszczać kolejno piosenki pochodzące z kompleksowego projektu: Warkocz Komety. Jedna z nich: CORRIDA królowała na tej stronie przez ponad 2 tygodnie, od 11. maja br. i spotkała się z sympatycznym odzewem. Cały projekt składa się z kilkunastu piosenek, które wiąże opowieść. Teksty, muzyka, aranżacje, oprawa graficzna i wykonanie są autorstwa jednej osoby, która nie dałaby rady, gdyby nie pomoc jeszcze dwojga entuzjastów - znów mamy do czynienia z modnym na tej stronie słowem: samotrzeć. Jak słychać, osoba ta nie jest wokalistką i POSZUKUJE dobrej i chętnej, trochę jazzującej wykonawczyni, bowiem płytka, jaka powstaje w czołapocie ma być tylko odautorskim demo dla tejże profesjonalistki. Zaglądajcie więc tu, zapraszamy i czekamy na propozycje. Tak, czy owak, autorską płytkę wydamy Manufakturą Domową w kilkunastu egzemplarzach (dla rodzinki, przyjaciół i zainteresowanych). Gdyby ktoś chciał ją nabyć, byłoby za co utrzymać naszą stronkę. Dziś pierwsza na płycie: EMIGRACJA. Zapoznamy Was też z początkiem opowieści i - w kolejnych odcinkach - dalszymi piosenkami. Będzie to coś na kształt internetowego mini serialu, z przewagą muzyki.

11.05.2015.
Jak zapowiadaliśmy przedwczoraj, zapytaliśmy w naszej Obwodowej Komisji Wyborczej, czy znają pojęcie "kod terytorialny". Nie znali i dziwne, i śmieszne.
Jest godz. 17.00. I pomyśleć, że gdyby ktoś z ponad 60 adresatów, zainteresował się niżej udostępnionym programem z pełną instrukcją obsługi, wyniki wyborów z wczoraj byłyby już znane.
Przy wyborach zatrudnionych jest ponad 200 tys. obywateli. Gdyby "ktoś" zorganizował 2 tys. z nich, czyli co setnego i skorzystał z udostępnionego za darmo programu, wszelkie media miałyby podliczone wyniki wyborów. To się nazywa tanie państwo...

09.05.2015.
Wreszcie otrzymaliśmy z Krajowego Biura Wyborczego odpowiedź z informacją o Obwodowych Komisjach Wyborczych dla wyborów Prezydenta RP. Okazuje się, że w przygotowanym programie założyliśmy inną numerację Komisji Obwodowych, niż określona w przysłanym spisie. W programie założyliśmy, że w poszczególnych Komisjach Okręgowych, Komisje Obwodowe mają swe konkretne kolejne numery, a KBW powiązała numery obwodów z "kodem terytorialnym". No cóż, tak też można. Średniozdolny gimnazjalista w ciągu kilku godzin mógłby odpowiednio dostosować te numery Obwodów na potrzeby programu, ale my - teraz, kiedy już to wiemy - w dalszej pracy nad projektem dopasujemy się do numeracji używanej w KBW.
10. maja w naszej Obwodowej Komisji Wyborczej zapytamy, czy znają pojęcie "kodu terytorialnego" i jaki mają.

28.04.2015.
Do wyborów 12 dni, minęło też 12 dni, od chwili gdy zamieściliśmy dla wszystkich powyższy program. Naprawdę, najciekawsza jest reakcja Tych wszystkich, których powiadomiliśmy. Kliknij np. TUTAJ - zobaczysz listę.
Szanowny Czytelniku, czy mógłbyś - oczywiście jeżeli masz czas i chęć - pomóc nam zrozumieć, dlaczego powiadomieni nie zareagowali? W tej sprawie pisz: dodek@xxlwybory.pl
Po konferencji prasowej P. J. Kaczyńskiego, napisaliśmy - zobacz.

17.04.2015.
Dobrzy ludzie zwrócili nam uwagę, że w Excelu wersji 2007 trudno jest znaleźć ustawienie: Opcje pracy Excela dla ustawienia makr. Faktycznie, o ile w wersjach wyższych wchodzimy do opcji z głównego menu > Plik, to w wersji 2007 należy kliknąć na kółko w lewym górnym rogu Excela i wówczas pojawi się okno, w którym na dole znajdziemy funkcję Opcje pracy Excela.
Następnie jest już tak, jak informuje pierwsze okno instalacji programu: > Centrum zaufania > Ustawienia Centrum zaufania > Ustawienie makr > i tutaj trzeba wybrać opcję: Włącz wszystkie makra oraz: Ufaj dostępowi. Bez tego ani rusz.

15.04.2015.
Celem nadrzędnym niniejszej strony internetowej (domeny) jest udostępnienie Programu XXL WYBORY osobom prywatnym, grupom, komitetom wyborczym i wszelkim organizacjom zainteresowanym projektem. Program ten służy do obliczenia wyników tegorocznych wyborów prezydenckich szybko, sprawnie i rzetelnie. W poniższej tabeli można pobrać ten Program, zapoznać się z - proponowanym przez autorów - sposobem postępowania, aby osiągnąć cel główny - obliczyć wyniki (ilu ludzi i co mają robić), jakim oprogramowaniem muszą dysponować (sprzęt). Znajdziesz w niej też schemat Programu oraz inne informacje, po które nie musisz sięgać wcale... Priorytetem jednak jest Program. Dlaczego? Ano, żebyś po wyborach nie psioczył, że ktoś coś sfałszował... PROSTE ?

Menu po lewej zgodnie z tytułami  przycisków włącza poszczególne działy - dla zainteresowanych "historią" powstania tej domeny i tego Programu, oraz całego Systemu (w budowie).

UWAGA, jeśli kiedykolwiek miałeś wątpliwości co do prawidłowego obliczenia wyników wyborów, skorzystaj z oferowanego ci narzędzia: Programu XXL WYBORY.

Podstawowe informacje techniczne, czyli: czym musisz dysponować i co wiedzieć, aby skorzystać z tego Programu POBIERZ Program XXL WYBORY

dostaniesz plik instalacji: i_xxl_wpr.exe
Szczegółowa instrukcja, jak przy pomocy 2000 osób obliczyć wyniki tegorocznych wyborów prezydenckich korzystając z Programu XXL WYBORY
Treść maili z informacją o istnieniu tego Programu, oraz adresy, na które wysłaliśmy tę informację Schemat graficzny funkcjonowania Programu System XL WYBORY w tegorocznych wyborach prezydenckich 10.05.2015 Poglądowa instrukcja, jak zwykły obywatel może pobawić się Programem XXL WYBORY

14.04.2015. - 03.30
Podtrzymujemy obietnicę: jutro (15.04) zamieszczamy program do pobrania przez każdego zainteresowanego.  Niestety, ciągle mamy problem z informacją od PKW  (Państwowej Komisji Wyborczej) w sprawie ilości obwodów w poszczególnych okręgach wyborczych. Wyjaśniamy to szerzej w temacie Stan projektu. Jednocześnie zawiadamiamy, ciągle tylko nieoficjalnie znajomych, którzy znają ten adres internetowy, że wypełniliśmy treścią tematy poniżej. Może ktoś z Was ma jakieś sensowne uwagi? Odnotowujemy ku pamięci, że jedyne, co dotąd zainteresowało, jednego z ludzi powiadomionych o naszej domenie, było użycie w treści słowa: "samotrzeć". To jednak nieistotne. Naprawdę marzymy już o pojutrze, gdy zaczniemy wpisywać informacje do tematu: Treść maila z informacją  i adresy, na które wysłaliśmy informacje o tym programie.


11.04.2015.
Jest około 10.04. - w PKW  (Państwowej Komisji Wyborczej) jeszcze nie umieszczono informacji o ilości Obwodów w poszczególnych Komisjach Okręgowych. Wczoraj (10.04.) obiecali oddzwonić, ale coś Im nie wyszło... Nie ukrywamy - my też jeszcze nie jesteśmy gotowi. Testujemy program na wszelkie sposoby. Testy przeprowadzamy na Windows 7 i 8, Excelu 10, a jeszcze czekają nas testy na Viście i już starym Excelu 2007.
Jako że o tym adresie internetowym wie zaledwie kilku starych znajomych, przed udostępnieniem programu, musimy jeszcze przygotować zapowiedziane wcześniej informacje.
Na tworzeniu piknych stron internetowych znamy się bardzo mało, więc musimy SE przygotować tutaj odpowiednie puste strony, dla wypełnienia ich informacjami (jak to rozwiążemy graficznie - pomyślimy później) - ważne, iżby działało....

1. Podstawowe informacje techniczne
2. Schemat graficzny idei programu

3. Szczegółowa instrukcja dla samodzielnego obliczenia wyników wyborów przez zorganizowanie się 2 tys. ludzi.
4. Instrukcja dla pojedynczego człeka, który by się chciał pobawić programem
5. Treść maila z informacją  i adresy, na które wysłaliśmy informacje o tym programie.
6. Może coś jeszcze?

Tak więc, jeśli nas wcześniej szlag nie trafi, termin: ok. 10.04. oznaczać będzie: 15.04.2015. Jest decyzja!

02.04.2015.
Nie chcieliśmy informować wczoraj, aby to nie wyglądało na prima aprillis, zakończyliśmy pisanie kodu "ostatnich" funkcji programu dla wyborów Prezydenckich w Polsce. Użycie cudzysłowu w słowie "ostatnich" wyjaśniamy szerzej w temacie Stan projektu. Pierwsze testy są obiecujące. Twierdzimy, że tworzony program spełnia założenia Idei projektu, Udowodnimy to tutaj ok. 10  kwietnia: udostępnimy go wszystkim, w tak dostosowanej postaci, że każda pojedyncza osoba, mająca adres mailowy,  będzie go  mogła w całości przetestować, czytając komunikaty programu i pomoc kontekstową, a organizacja ogólnopolska, dysponująca 2 tys. ludzi, będzie w stanie niezależnie obliczyć wyniki wyborów w kilka godz. po wywieszeniu wyników wyborów przez poszczególne Komisje Obwodowe - więcej w temacie Stan projektu.


25.03.2015.
Dodaliśmy nowe informacje w temacie
Stan projektu. Pragniemy wyjaśnić,  że program, który zamierzamy udostępnić ok . 10.04.2015.  będziemy musieli odpowiednio dostosować.


15.03.2015.
Przede wszystkim prosimy o zapoznanie się z treścią zawartą w działach menu. Jednocześnie prosimy, aby nie wykorzystywać naszych danych, umieszczonych w dziale 
Kontakt, i nie przesyłać nam jakichkolwiek informacji handlowych  itp. Bylibyśmy natomiast wdzięczni, gdyby jacyś uczynni informatycy chcieli nam pomóc w tematach, które tam (w dziale Kontakt i w Opisie systemu)  będziemy zamieszczać.Powrót do Strony Głównej