Idea Projektu: 

29.06.2015.
Gdy 15.03.2015. tworzyliśmy pierwsze treści tej strony internetowej, temat Idea Projektu rozpoczęliśmy od zdania: "
Impulsem do pracy nad tym projektem System XXL WYBORY były rozliczne komentarze na temat listopadowych wyborów samorządowych w 2014 roku w Polsce.  Jednym z głównych tematów związanych z tymi wyborami był fakt, iż zawiódł program informatyczny, a w dodatku - wiele "odpowiedzialnych" osób we wszelkiego rodzaju mediach twierdziło, że wybory zostały "zafałszowane".", a kończyliśmy feliotonowo: "Czujemy się milionerami, oferujemy bowiem 40 mln, jako że były wicepremier Polski, obecnie mecenas często występujący w TV stwierdził, iż taki wyborczy program komputerowy musi kosztować 50 mln. Panie mecenasie, jak Pan załatwi kupca za tę cenę, dajemy Panu owe 40 mln. Za pozostałe 10 mln my zatrudnimy kilku informatyków, grafika, pisarza, tańszego prawnika i skończymy kompletny System, zamiast mordować się dniami i nocami samotrzeć."

Całość ww. przenieśliśmy do działu: Archiwum Idei Projektu. Obecnie, po udostępnieniu (za darmo i każdemu) w dn. 15.04.2015. programu do Obliczania Wyników wyborów Przezydenta RP w 2015, po wysłaniu maila o treści - kliknij  - zobaczysz do ok. 60 adresatów - kliknij - zobaczysz zmienia się idea projektu. Rzecz w tym, że NIKT z owych 60 adresatów nie zareagował!

Potwierdza to rosnącą wciąż -  wg nas - ogólną debilizację internetu, mediów i świata. O sobie też myślimy podobnie, w świetle publikowanych przez nas ok. 15 lat temu treści, przy okazji innej naszej roboty, zaglądnij jak masz czas: http://www.systemxl.com/start_k.htm

Uwzględniając także reakcje starych i młodszych znajomych na wieść o naszej - jak się okazało - syzyfowej robocie, gwałtownie szukamy nowej Idei Projektu. I pomyśleć, że jeszcze w grudniu 2014 roku, gdy przystępowaliśmy do pracy nad Systemem XXL WYBORY, o szczegółach obowiązującego w Polsce obecnie Kodeksu Wyborczego,  wiedzieliśmy tyle, co przeciętny obywatel, dziennikarz, poseł,  minister, premier, prezydent i inni występujący w TV, czyli tyle co nic.

Z naszych doświadczeń wynika, że tego zdania nikt nie przeczyta, mimo to informujemy, że zgodnie z obietnicą z dn. 26.05.2015. , kontynuujemy prace nad  Systemem XXL WYBORY i kończymy  Projekt Warkocz Komety.

Eureka! Jest idea projektu: Nasze wnuki, za 20 lat (pod warunkiem, że szlag nie trafi internetu i świata), będą mogli (pod warunkiem, że się nie zdebilizują) postrzegać babkę i dziadka, jako z deka popieprzonych idealistów - gatunek wymierający. I taka jest prawda. Mało logiczna, ale to fikcja musi być logiczna, prawda - niekoniecznie...

Powrót do Strony Głównej